• PODSTRANICE

Željko Komšić nepoželjan u hrvatskim područjima Središnje Bosne

Hrvatski načelnici i predsjednici općinskih vijeća u 11 općina Županije Središnja Bosna reagirali su na izbor Željka Komšića bošnjačkim glasovima na mjesto hrvatskog člana Predsjedništva BiH.
ŽekBudući da je Željko Komšić, drugi bošnjački član Predsjedništva BiH, u svom prvom obraćanju nakon protuustavne i nezakonite pobjede za hrvatskog člana Predsjedništva BiH, Hrvatima u Središnjoj Bosni poslao posebnu poruku i posvetio nam nekoliko minuta svog govora, i mi njemu posvećujemo ovo pismo i javno dajemo do znanja kako na prostore Središnje Bosne gdje žive Hrvati nije dobrodošao, ukoliko on uopće zna gdje žive Hrvati u Središnjoj Bosni, jer je potporu dobio u bošnjačkim mjestima po našim općinama.

Napominjemo i kako je Županija Središnja Bosna mješovita županija, jedna od rijetkih u Federaciji BiH, i da je hrvatski narod na ovim izborima dao potporu Draganu Čoviću preko 90 posto u svim općinama ŽSB i da sukladno tome, Željko Komšić nema što tražiti na teritoriju naše Županije.

Željko Komšić je osoba koja je već prethodno u dva mandata uzurpirala pravo Hrvatima da izaberu svog člana u Predsjedništvo BiH, i nije mu bilo dosta, pa je ponovno iskoristio anomalije ustavnog uređenja države.

Ovim putem jasno mu poručujemo kako Bosna i Hercegovina nije građanska država, već država  triju konstitutivnih naroda i građana. Kad bude zastupao građane Bosne i Hercegovine, Željko Komšić nek' slobodno zaobiđe područje Središnje Bosne gdje žive Hrvati jer je na tom području Željko Komšić persona non grata, stoji u priopćenju koje su potpisali:

Načelnik općine Dobretići Ivo Čakarić
Predsjedatelj Općinskog vijeća Dobretići Marko Idžanović
Načelnik općine Kreševo Renato Pejak
Načelnik općine Vitez Tomislav Bošnjak Matić
Načelnik općine Kiseljak Mladen Mišurić-Ramljak
Predsjedatelj Općinskog vijeća Busovača Josip Mravak
Predsjedatelj Općinskog vijeća Fojnica Branko Stanić
Predsjedatelj Općinskog vijeća Novi Travnik Fabo Stanić
Predsjedatelj Općinskog vijeća Travnik Vlatka Lukić
Predsjedatelj Općinskog vijeća Uskoplje Goran Batinić
Predsjedatelj Općinskog vijeća Bugojno Igor Vrljić
Predsjedatelj Općinskog vijeća Jajce Ivo Šimunović
(Dnevnik.ba)

IZBOR ZA NAJBOLJE DVORIŠTE

izborzanajdvoriste

JAVNI OGLASI I NATJEČAJI

NAČELNIK, SLUŽBE, VIJEĆE

ZANIMLJIVOSTI IZ KREŠEVA

Kalendar događaja

Lipanj 2019
N P U S Č P S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

FOTO GALERIJE

fotogalerije2017btn2

footer_logokresevoba.png

Općina Kreševo
FRA GRGE MARTIĆA 49
71260 KREŠEVO

+387 (0) 30 806 602
opcina@kresevo.ba

O KREŠEVU

Općina Kreševo nalazi se u Središnjoj Bosni u Srednjobosanskom Kantonu/Županiji, a zauzima prostor od 150 km2.Općina Kreševo graniči sa općinama: Kiseljak, Fojnica, Konjic i Hadžići.

VIŠE O KREŠEVU

fbicon.pnginicon.pngyticon.png

Copyright © 2017. Službene stranice Općine Kreševo. Design & development SIK computers

designer17.png