• PODSTRANICE

Trodnevni trening za osposobljavanje učenika/nastavnog osoblja za trenere srednjih škola

Srednja škola „Kreševo“ i stručna nevladina organizacija „Medica“ Zenica, u suradnji sa županijskim Ministarstvom obrazovanja, znanosti, kulture i sporta, započele su konkretnu praktičnu suradnju, utemeljenu na sadržajnim i produktivnim aktivnostima projekta „Senzitivni i kreativni preventivni programi koji uključuju mlade u eliminaciju rodno zasnovanog nasilja u Bosni i Hercegovini“.
A 772
Veronika Puljić i Simon Tuka, marljivi i uzorni učenici drugog razreda tehničara za računalstvo, aktivno su sudjelovali u trodnevnom programu treninga za osposobljavanje trenera za učenike srednjih škola naše županije, dok su školska psihologinja Danijela Bešlić i profesorica hrvatskog i engleskog jezika i književnosti Ana Čalaga istovremeno sudjelovale u programu trodnevnog treninga za osposobljavanje trenera za nastavno osoblje srednjih škola naše županije. Sadržajan i kreativno organiziran trodnevni program osposobljavanja potaknuo je učenike i djelatnike srednjih škola na promišljanje o tamnijim nijansama slike uobičajene svakodnevnice, koje se očituju i kroz različite, sveprisutne oblike nasilja.

Stoga su učenici i djelatnici srednjobosanskih srednjih škola, podijeljeni u dvije radne skupine, kroz sudjelovanje u kreativnim radionicama, aktivnim raspravama, individualnom i grupnom radu, stigli do istog cilja: usvajajući osnove o prepoznavanju nasilja, razvili su uspješne komunikacijske i trenerske vještine te spoznali ispravan slijed primjene referalnih mehanizama za pružanje zaštite žrtvama nasilja u obitelji i školi. Trodnevni trening za učenike i djelatnike, čiju su vrijednost prepoznale i podržale UN-ova agencija posvećena ostvarivanju rodne ravnopravnosti i osnaživanju žena UN Women, te Švedska agencija za međunarodni razvoj i suradnju, organiziran je u hotelu „Garden City“ u Konjicu.
Nastavak treninga uskoro slijedi u Srednjoj školi „Kreševo“, a tom prigodom će spomenuti učenici i djelatnici svojim kolegama, ostalim učenicima i djelatnicima Škole organizirati radionice o sprječavanju te sudjelovati u pripremi projekta o inovativnim pristupima u sprječavanju nasilja.
A 771A 770A 769A 768A 767A 766A 765A 764A 763A 762A 761A 760

 

ZANIMLJIVOSTI IZ KREŠEVA

Kalendar događaja

Veljača 2020
N P U S Č P S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

FOTO GALERIJE

fotogalerije2017btn2

footer_logokresevoba.png

Općina Kreševo
FRA GRGE MARTIĆA 49
71260 KREŠEVO

+387 (0) 30 806 602
opcina@kresevo.ba

O KREŠEVU

Općina Kreševo nalazi se u Središnjoj Bosni u Srednjobosanskom Kantonu/Županiji, a zauzima prostor od 150 km2.Općina Kreševo graniči sa općinama: Kiseljak, Fojnica, Konjic i Hadžići.

VIŠE O KREŠEVU

fbicon.pnginicon.pngyticon.png

Copyright © 2017. Službene stranice Općine Kreševo. Design & development SIK computers

designer17.png